Blog

PAC | Programlanabilir Otomasyon Kontrol Cihazı

Programlanabilir otomasyon cihazı, genel tanımıyla programlanabilen mantıksal denetleyici sistemdir. “Programmable Logic Controller” in Türkçesidir. Sanayi üretim alanlarında kullanılan PLC sistemi ileri teknoloji olanağıdır. Otomatik programlanarak çalışmaları devam ettirebilme özgürlüğü sunan otomasyon sistemi sayesinde kesintisiz iş süreci yönetilebilmektedir. 4.0 devriminin sunduğu muhteşem yenilikçi gelişimleri üretimlerine entegre ederek sanayide kesintisiz verimlilik sağlanmaktadır.

 Otomasyon Kontrol Cihazı Ne İşe Yarar?

Hem ekonomik kazanç hem zaman kazanımı olarak çalışan otomasyon teknoloji sistemi geleceğe güvenle bakmayı sağlamaktadır. Otomasyon kontrol sistemi fabrikalarda üretim sürekliliği, ekonomik verimlilik adına büyük kazançtır. Programlanabilir kontrol cihazı, sayesinde geçmişin kalıpları yıkılmaktadır. 4.0 devrimi yeryüzünde bulunan tüm cihazlar arasında erişim engellerini kaldırmış bulunmaktadır. Tüm teknoloji araçlarıyla entegre edilerek yüksek performans sağlanabilmektedir. Kısa adı PAC olan Programlanabilir otomasyon kontrol cihazı 4.0 ortaya çıkmış bir yazılım sistemidir.

Endüstri tekniklerine modern bir dokunuş olarak kullanılmakta ve geçmişin kalıplarını yıkmaktadır. Yeryüzünde tüm ağları birbirine bağlayabilen otomasyon ağları sayesinde kesintisiz verimlilik sağlanmaktadır. Yüksek teknoloji ürünü olarak sistemlerini entegre edebilenler zaman ve ekonomik kazançlarından yararlanmaktadır. Bilgisayarlar ağlarının iletişimi sağlanabildiği gibi cihazlar çoklu dağıtım sistemleriyle de desteklenebilmektedir. Üretim verimliliği ve kalitesini artırmak isteyen işletmeler yenilikçi sistem sayesinde global alanda ticari faaliyetler yürütebilmektedir.

Otomasyon Sistemi Entegrasyonu

Programlanabilir otomasyon kontrol cihazı sayesinde geçmişte maddi manevi kayıpların önüne geçilmektedir. İleri teknoloji ürünü olarak endüstri alanı başta olmak üzere hayata dahil olan programlanabilir otomasyon kontrol cihazı PAC’dır. Fabrikalarda üretim bantlarında kesintisiz verim alınmasını sağlamaktadır. Hem zaman hem de ekonomik artıları bakımından tercih edilen sistem her geçen gün kullanım alanını genişletmektedir. Programlanabilir otomasyon cihazı ihtiyaçlarınızı günün her saati bilgi ve destek alarak temin edebilirsiniz.

Kurulum ve kullanım özelliklerini profesyonel destek alarak sağlayabilirsiniz. Programlanabilir kontroller tanımı kısaltması olan PLC, programlanarak verimliliğini artıran mantıksal denetleyici sistem muhteşem gelişme sunmaktadır. 4.0 teknolojisi geçmiş üretim tekniklerinin eksiklerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kullanım alanlarına entegre edebilenler sistem güvenliği ve verimliliğinden evrensel kazanç sağlamaktadır.

Programlanabilir Otomasyon Cihazı

Endüstriyel sanayi başta olmak üzere üretim alanlarında verimliliği artırmak ve kesintisiz iş yönetebilmekte programlanabilen otomasyon cihazı kullanılmaktadır. Pek çok işlevi tek bir noktadan kontrol edebilen PAC sistemin, en önemli özelliği modüler yapıya sahip olmasıdır. Veri toplama ve uzaktan izleyebilme olanağını insan makine arayüzleri sayesinde düzenlemektedir. HMI olarak ifade edilen insan makine arayüzü, düzenlemek için Ethernet, http, SNMP ve TCP/IP ağlarını kullanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Mikro 800 Serisi

PAC’lar – PLC kontrolleri bu modern teknolojiler sayesinde yapılabilmektedir. Flaş bellek gibi çoklu görev fonksiyonlarını entegre edebilme özelliğine de sahiptir. PC’ ler arası entegrasyondan çoklu dağıtım sistemlerine kadar fonksiyonel kullanım sağlanabilmektedir. Otomatik olarak üretim faaliyetlerinin devamlılığını sağlayan cihaz sayesinde geçmişin kalıpları bir bir kırılmaktadır. İleri teknoloji ürünü cihazları üretim alanlarına entegre ederek 4.0 teknoloji devrimi kazanımlarından yararlanabilmektedir.

Endüstri alanında PAC farkı

PLC sistemine oranla yüksek kontrol ve hesap gücüne sahip PAC sistemi her geçen gün daha öne çıkmaktadır.

-Modüler tasarımıyla tercih edilmektedir.

-USB aracılığıyla kolay kullanım ve programlama yapılabilmektedir.

-Çoklu dil desteğiyle sunulmaktadır.

-Birden çok analog giriş ve çıkışı bulunmaktadır.

-SQL benzeri veri tabanıyla entegre çalışmaktadır.

-Çoklu görevleri kolaylıkla programlanarak yapabilmektedir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir