Hakkımızda

Tarihçemiz

2006
Kuruluş
Market Elektrik Otomasyon San. Ve Dış Tic. A.Ş. ismiyle; elektrik, elektronik ve otomasyon alanında hizmet vermek üzere 2006 senesinde kuruldu.
Bir distribütör satış şirketi olarak kendi lojistik, satış ve teknik servis ekibi ile endüstriyel otomasyon ürünleri için satış ve satış sonrası hizmetler sunmaktadır.

2019
Yeni isim, yeni logo…
Şirketimizin ismi 2019 itibarı ile AB Market Elektrik Otomasyon San. Ve Dış Tic. A.Ş. olarak değişti.

Otomasyon sektörünün yaşadığı değişim doğrultusunda; sektörün kalkınmasına katkıda bulunan ve bugüne gelen AB MARKET logosu da yenilendi. Yeni logo, bir vizyon yansıması olarak her geçen gün büyüyen AB MARKET’ in mükemmeliyetçilik, gelişim odaklılık ve sürdürülebilirlik özelliklerini temsil etmektedir.


Rockwell Automation ‘Limited Distributorship’ anlaşması
Rockwell Automation Türkiye ile “Limited Distributorship” anlaşması  imzalandı. AB MARKET Ağustos 2019 itibari ile Rockwell Automation ürün ve çözümlerinin Türkiye’ deki tek yetkili distribütörü olarak hizmet vermektedir.


AB MARKET gelecekteki yeni durumlara ve değişen beklentilere kolaylıkla adapte olabilmek için ideal, dinamik bir yapıya sahiptir. Şirketimizin mevcut büyümesini ve başarısını sürdürmek için misyonumuza ve temel hedeflerimize olan bağlılığımızı sürdürmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Misyonumuz:

Yaygın satış ağı, güçlü stok kapasitesi, donanımlı teknik ekibi ve eğitime verdiği desteklerle; müşterilerine ve sektörüne kattığı değeri sürekli olarak artırmak.

Vizyonumuz:

Endüstriyel Otomasyon alanında; ürün çeşitliliği, teknik çözümler ve hizmet kalitesiyle lider firma olmak.

 

İş Ortaklarımız

Allen-Bradley ve Rockwell Software Ürünleri

Rockwell Automation, endüstriyel otomasyona kendisini adamış dünyanın en büyük şirketidir ve müşterilerini daha üretken, dünyayı daha sürdürülebilir hale getirir. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 80’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir. AB MARKET Ağustos 2019 itibari ile Rockwell Automation ürün ve çözümlerinin Türkiye’ deki tek yetkili distribütörü olarak hizmet vermektedir.

Rockwell Automation Web Sitesi

Robot Hareket Kontrol ve Enerji Kontrol Ürünleri

Dünya çapında bir firma olarak OEM’lere otomasyon ürünleri sağlayan Kore firması, 30 yıllık geçmişe sahip. Müşterilerine daha kaliteli ürünler ve daha rekabetçi fiyatlarla en uygun hizmeti sunmayı taahhüt etmektedir.

RS Automation Web Sitesi

CNC Kontrol Cihazları, Plastik Enjeksiyon Kontrolü, Robot Kontrol Sistemleri

2000 yılında “Yüksek kaliteli ürün ve yüksek kaliteli servis” ilkesi ile yola çıkan LNC, kısa zamanda, CNC sektöründe anavatanı Çin ve Tayvan’ın en büyük ve en saygın firması olmuştur. Uluslararası standartlara uygun, CE sertifikalı ürünler ile dünyanın birçok ülkesinde sürekli üretim yapan makina üreticilerine hizmet vermektedir.

LNC CNC Web Sitesi


Hizmetlerimiz

Endüstriyel Otomasyon Ürünlerinin Tedariği ve Satışı
Endüstriyel Otomasyon Ürünlerinin Tedariği ve Satışı
Mühendislik, Sistem Tasarımı ve Projelendirme
Mühendislik, Sistem Tasarımı ve Projelendirme
Teknik Danışmanlık
Teknik Danışmanlık
Teknik Servis
Teknik Servis

Firmamız uzman ekibiyle, elektrik, elektronik ve CNC sektöründe malzeme satışı, mühendislik, sistem tasarımı, projelendirme, imalat, teknik servis ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mevcut yapımız değerli imalatçı müşterilerimizin elektrik ve otomasyon sektöründeki tüm ihtiyaçlarına en kısa sürede ve uygun şartlarla cevap verecek teknik bilgi, dağıtım ağı ve stok seviyesine sahiptir.

Sahip olduğu tecrübe, bilgi birikimi ve gelişmiş altyapısı ile üretim, ihracat, ithalat yapar konuma ulaşan firmamız, hizmet sahasını her geçen gün genişletmektedir.

İstanbul Bayrampaşa’da bulunan merkez ofisimiz ve bölge ofislerimiz ile hizmet veren firmamız Türkiye genelinde iç satış, dış satış, lojistik ve teknik ekibi ile profesyonel hizmet sunmaktadır. İstanbul Keyap Ümraniye’de bulunan depomuzda, satışını yaptığımız ürünlerin stoğunu tutarak müşterilerimize en hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

İhtiyaca uygun ürün ve çözümlerin belirlenmesi, projelendirilmesi ve hayata geçirilmesini içeren satış sürecinde ve sonrasında; kaliteli ve güvenilir hizmet ile sistemin sağlıklı işleyişinde aktif rol alıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en kısa sürede, en uygun şartlarda cevap veren dinamik ve uzman ekibimiz, güçlü teknik ve lojistik altyapımız ile sürdürülebilir bir gelişim için çalışıyoruz.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Otomasyon alanındaki bilgi ve birikimini mesleki ve teknik liselerdeki öğrencilerle paylaşarak eğitime katkı sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de tek yetkili distribütörü olduğumuz Rockwell Automation firmasının desteğiyle meslek liselerinde PLC Laboratuvarı kuruyoruz.

Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İstanbul Büyükçekmece Rosvita-Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan PLC laboratuvarlarında endüstriyel otomasyon öğrencileri uygulamalı eğitim fırsatı bulacaklar.

Otomasyon sektöründe nitelikli çalışan istihdamının önemini bilerek; eğitimde uygulama kapasitesini arttırmaya yönelik her türlü adımı destekliyoruz. Türkiye’de Endüstriyel Otomasyon Sektörünün gelişimi için katkı sağlamaya aynı motivasyonla devam edeceğiz.