Blog

Termik Manyetik Şalter Seçiminde Bilmeniz Gereken Parametreler

Giderek değişen ve dijitalleşen elektrik tesisatları daha akıllı ve yenilikçi ürünler tarafından korunmakta. Sürdürülebilir ve verimli bir elektrik enerjisi için termik manyetik şalterler gibi koruma elamanlarının önemi artıyor. Termik manyetik şalterler endüstriyel tesislerden, gemi-denizcilik endüstrisine çok geniş bir alanda kullanılıyorlar. Yüksek güçte hem termal hem de manyetik koruma yapması termik şalterleri endüstrilerde en çok kullanılan koruma elamanlarından biri yaptı. Peki bir termik manyetik şalter (TMŞ) seçerken bilmemiz gereken önemli parametreler neler, gelin birlikte bakalım.

Allen-Bradley Ürün Kataloğu İçin Tıklayın!

Beyan işletme kısa devre kesme kapasitesi (Ics):

Termik manyetik şalterin ilgili  işletme geriliminde üst üste üç kez (O-t-CO-t-CO dizisi şeklinde) kesebileceği en büyük kısa devre değeridir. Genelde bu değeri datasheetlerde Icu akımının yüzdesi olarak görürüz. Önerimiz Ics değerinin en az %25 x Icu olacak şekilde belirlenmesidir.

Beyan nihai kısa devre kesme kapasitesi (Icu):

Termik manyetik şalterin ilgili işletme geriliminde üst üste iki kez (O-t-CO dizisi şeklinde) kesebileceği en büyük kısa devre değeridir. Bir şalter açma kapama işlemlerinden sonra beyan akımını taşıması beklenir.

Allen-Bradley MCCB Kataloğu İçin Tıklayın!

Beyan kısa süreli dayanım akımı (Icw):

Beyan kısa süreli dayanım akımı (Icw), uygun test koşullarında ve üretici firma tarafından belirlenen süre içinde devre kesicinin zarar görmeden dayandığı kısa devre değeridir.

Allen-Bradley Termik Manyetik Şalter | Yüksek Kesme Kapasitesi, Güvenli Kullanım

  • 8 farklı kasada 15 Amperden, 3000 Amper’e geniş ürün seçeneği ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.
  • 150 kA’e kadar kesme kapasitesi ile uygulamalarda güvenilirdir.
  • Allen-Bradley kontaktörleri, aşırı yük röleleri ve motor yol vericileri ile kısa devre akım değeri (SCCR) koordinasyonu.Panonuza özel konfigüre olabilen montaj seçenekleri.
  • UL sertifikasına sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir