Blog

Allen-Bradley Kontaktörler Pano Maliyetlerinizi Nasıl Azaltır?

Pano üreticileri için maliyetleri azaltmada ilk akla gelen maddeler muhtemelen işçilik, test, kablolama gibi unsurlar olacaktır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte şalt malzemeleri de pano maliyetlerinizi azaltmada sizlere yardımcı olabilir. Bu yazımızda Allen-Bradley yeni nesil kontaktörlerin maliyetleri azaltmada sizlere nasıl yardımcı olduğuna gelin birlikte bakalım.

İlginizi Çekebilir: Allen-Bradley Şalt Katalogu

Universal Bobin

Allen-Bradley kontaktörlerin sunduğu ilk özellik, gelişmiş bir elektronik universal bobindir. Geleneksel olarak, kontaktörlerin AC veya DC gücü için olan bir bobini vardı. Bir panel tasarlamak için, uygulamanızın özel ihtiyaçlarına uyan bobini bulmak için bir ürünün çok sayıda parça numarasını aramanız gerekir. İhtiyaç duyulan her kontaktör için, farklı AC veya DC tekliflerine, frekans aralıklarına ve voltaj aralıklarına sahip çok sayıda bobini incelemek için ciddi zaman harcamanız gerekmektedir. Modern kontaktörler, AC veya DC çalışması için olan geleneksel bobinleri kullanmaktan uzaklaştı. Yeni, geniş aralıklı elektronik, universal bobinler, tek bir bobinde hem AC hem de DC güç özelliklerine sahiptir. Bu bobinler ayrıca daha büyük voltaj aralıklarını da kullanabilir.

Universal bobin kullanımının bir diğer önemli avantajı; modern kontaktörler, eski kontaktörlere kıyasla güç gereksinimlerinde ortalama% 40 azalma sağlayabilir. 

Geniş kapsamlı evrensel elektronik bobinler daha az enerji tüketimi gerektirdiğinden, kontaktörü destekleyen diğer elektronik bobinler de maliyet tasarrufu için azaltılabilir. Örneğin, enerji verimli bobini desteklemek için artık büyük bir kontrol transformatörü ve büyük güç kaynağına ihtiyaç duyulmadığından kontrol transformatörü ve güç kaynağı küçültülebilir.

Kompakt Boyutlar ve Daha Hafif Ürünler

Modern kontaktörlerin ikinci maliyet tasarrufu özelliği, eski kontaktörlerle karşılaştırıldığında küçük boyutları ve hafif olmalarıdır. Modern kontaktörler, eski ürünlerden ortalama % 25 daha küçük ve ağırlık olarak% 50 daha hafiftir. Bu boyut küçültme, sadece kontaktörden değil, aynı zamanda kontaktöre eşlik edebilecek daha küçük kontrol transformatörü ve güç kaynağından da panel alanında önemli tasarruf sağlar.

Boyuttaki küçülme ile daha küçük panolar kullanılabilir ve bu da büyük maliyet tasarrufu sağlar. Ek olarak, daha hafif kontaktörler daha kolay, daha ucuz nakliye ve kurulum sağlar.

Genişletilmiş Sertifikalar

Modern kontaktörlerin üçüncü özelliği, aynı ürünün dünya çapında sertifikalandırılmasına izin veren genişletilmiş sertifikalardır. Geleneksel olarak bir projede şalt malzemesi satın alırken, dünyanın belirli bölgelerinde hangi ürünün sertifikalı olduğunu bulmak için zaman ayırmanız gerekir. Modern kontaktörler dünya çapında sertifikalandırılmıştır ve kontaktör seçiminin tasarım aşamasında, işçilik maliyetinden tasarruf etmenizi sağlayacak basitleştirilmiş ürün seçimi sağlar.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir