Blog

Akıllı Üretimin Evrimine Liderlik Etmek

Bugünün akıllı üretimindeki geleneksel zekanın başlangıcı, gelişmiş üretimin geleceğini dönüştürmeye ve şekillendirmeye devam eden onlarca yıllık çalışmalara dayanıyor.

Bu çalışmanın hızlanması, bağlanabilirlik ve yazılımlar sayesinde, birbirleri ile değil ancak birbirleri ile paralel çalışan binlerce sistemi bir araya getirip daha odaklanmış büyük bir sistem oluşturduğumuzda gerçekleşti. İşbirliğinin sonucunda da dünya genelindeki üreticilerin üretkenlikleri arttı.

Liderler, geçmişe net ve bugünün perspektifi ile bakana ve gelecek rotasını ve potansiyelini inceleye kadar çalışmalarının dünyayı nasıl şekillendireceğini nadiren bilebilirler.

Bundan yıllar önce “The Connected Enterprise” terimini ortaya attığımda bu çalışmanın Dördüncü Endüstriyel Devrim içerisinde oynayacağı rolü ve fiziki ile dijital dünya arasındaki bulanık çizgilerde değer bulma yeteneğimizi idrak edememiştim.

Bu terim sadece müşterilerimden ihtiyaçları hakkında duyduğum şeyleri kapsıyordu: Prosesler için yeni bir görüş penceresi sağlayacak bağlı cihazlar, daha iyi ve daha hızlı karar vermeye imkan tanıyan veri ve analitik.

Çözümümüz ve bu hedefleri başarma yolumuz ise; insanları, prosesleri ve teknolojileri The Connected Enterprise ile kesintisiz bir şekilde bağlamaktır.

Kolay Cevap Yok

Biraz önce paylaştıklarımı yapmak basit gibi duruyor ancak o kadar da basit değil. Zor soruların sorulmasının ve bazen zorlu ve beklenmedik cevapların dinlenmesinin bir sonucu. Ancak o zaman bir şeyleri gerçekten anlamaya ve öğrenmeye başlarız.

Artık konuşmalar daha ilgi çekici ve zorlu olmaya başlıyor. Operasyon teknolojisi (OT) ile bilgi teknolojisi (IT) bir araya gelirken bazen kendimi madalyonun öteki yüzünü hiç tanımayan uzmanlar ile çalışırken buluyorum.

Ve bu alanda da fark yaratabilmek için en büyük fırsatları yakalıyoruz.

İşbirliği Yapmaktan Gurur DuyuyoruzÖdül Onlarca Yıllık Araştırmaları Doğruluyor

2019 ASME/SME M. Eugene Merchant Üretim Ödülü‘nü almak benim için çok daha anlamlı ve onur verici çünkü bir müşteri ve bu alandaki bir fikir önderi tarafından aday gösterildim. Ödül müşterilerimizin çalışmalarımızdan memnun olduğunu ve çalışmalarımızın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabildiğini gösteriyor.

Ödülün üzerinde benim ismim olsa da bu onur yalnızca bana ait değil. Ben endüstrimizdeki en akıllı, en yaratıcı insanları temsil eden şirketimin bir elçisiyim.

Yine büyük bir değişimin zirvesindeyiz. Bildiğimiz üretim birkaç yıl içerisinde çok farklı hale gelecek. Teknolojiyi kullanarak makinelerin ve insanların birlikte çalışıp daha önce hayalini bile kuramadıkları işler yapan, üretkenliği önemli oranda artıran ve kalifiye işler yaratan yeni bir nesil ortaya çıkacak. Ve insanın teknoloji ile yapabileceği şeyleri genişletiyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir